ako sa starať o plavky

ako sa starať o plavky

6 tipov ako sa starať o plavky

Idete investovať do kúpi nových plaviek a rozmýšľate nad tým ako ich udržiavať aby čo najdlhšie vydržali. Existuje riešenie, ktoré predĺži životnosť plaviek, ale vyžaduje si to trochu úsilia z vašej strany. Tieto typy vám pomôžu udržať vaše plavky v top stave o poznanie dlhšie.

1.plavky odolné chlóru

V dnešnej dobe výrobcovia ponúkajú plavky odolné voči chlóru. Takéto plavky sú o niečo drahšie ale z dlhodobého hľadiska je investícia do kvalitnejších plaviek výhodnejšia. Plavky majú aj po niekoľkých sezónach žiarivé farby a pevne držia svoj pôvodný tvar. Tiež platí, že ak sú plavky odolné chlóru, sú pripravené z vysoko kvalitných materiálov. Z našej ponuky sú obľúbené hlavne plavky Marko, ktoré sú odolné voči chlóru.

2.plavky pre každú činnosť

Ideálny je stav, keď máte pre každú príležitosť iné plavky. Plavky na opaľovanie, plavky na pláž, plavky pre športové plávanie a plavky do víriviek. Samostatná kategória sú plavky do sauny. Ak už to musí byť, do sauny sa odporúča zobrať si tie najstaršie plavky aké doma nájdeme. Mať pre každú činnosť iné plavky je výhodne pre tkaniny z ktorých sú plavky vyrobené ale aj pre vás. Ak sa idete opaľovať, mali by sme preferovať plavky so skladateľnými ramienkami v minimalistickom štýle. Na pláž sú vhodné plavky, ktoré sú síce dostatočne odhalené ale zároveň sú pevné aby ste pri rôznych športoch alebo väčších vlnách nestratili vrchný diel.

3. opláchnite a umyte plavky s každým použitím

Oplachovanie a umývanie vašich plaviek po každom použitý môže mať zásadný rozdiel v dĺžke ich životnosti. Baktérie, chlór, slaná voda a ďalšie nečistoty, to všetko má vplyv na materiál z ktorého sú plavky vyrobené. Čim skôr po použitý plavky umyjete, tým lepšie.

4. ľahko vyžmýkať

Ak musíte žmýkať vaše plavky, robte to s citom. Ak je to ale možné, nechajte ich vyschnúť niekde v interiéri.

5.pračky a sušičky

Dokonca aj keď má vaša pračka cyklus ručné umývanie, nie je vhodné ju používať. Tento cyklus je šetrný ale plavkám to aj tak nerobí dobre. Pokiaľ ide o sušičku, je to tá posledná vec, ktorú vaše plavky uvidia pred smetným košom.

6. vyhnite sa drsným povrchom

Všetky dlaždice na kúpalisku alebo plavárni majú špeciálny povrch aby sa na ňom čo najmenej šmýkalo. Preto si sadajte a vstávajte opatrne na takýchto povrchoch. Plavky na kúpanie nie sú na sedenie tak ako tak.

Publikované dňa 2015-11-09 Home, First category 0 448

Napíšte komentárNapíšte odpoveď

Musíte byť prihlásený pre pridanie komentára.

Archív blogu

Kategórie blogu

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie na blogu

Naposledy prezeraný

Bez produktov